support-Landlord

Landlord – wspieramy, udzielamy pomoc i odpowiadamy na pytania.

Obiekty

Prawdopodobnie wykupiony został jedynie projekt obiektu, a sam obiekt nie został jeszcze wybudowany

Dlaczegoniemogbudowawięcejobiektwmieszkalnychibiznesowych

Prawdopodobnie osiągnięto limit populacji i w mieście nie ma miejsca na nowych mieszkańców. Trzeba wybudować więcej obiektów publicznych, aby zwiększyć ten limit. Wówczas można wybudować domy i zatrudnić nowych pracowników w nowych obiektach biznesowych.

W grze występuje 5 obiektów specjalnych:

 • Rezydencja Burmistrza
 • Ratusz
 • Opera
 • Centrum Handlu
 • Kosmodrom

Budynki specjalne nie posiadają własnej zakładki w inwentarzu planów budowlanych (przycisk “Buduj”). Budynek Specjalny, jak wskazuje jego nazwa, nie jest zwykłym obiektem w grze. Zdobywa się je poprzez wykonywanie zadań. Istnieje dodatkowa reguła: w mieście można mieć tylko jeden Budynek Specjalny danego typu.

Podczas wykonywania jednego z zadań wymagane jest posiadanie trzech budynków specjalnych, podczas gdy w mieście stoją tylko pierwsze dwa. Trzeci budynek specjalny jest do zdobycia podczas rozwiązywania zadań od postaci “Giuseppe” – śpiewaka operowego. Przy 4 lub 5 zadaniu z serii “Giuseppe”, należy wybudować Gmach Opery – w ten sposób zaliczymy oba zadania: to od Giuseppe, jak i to, w którym wymagane są trzy budynki specjalne na terenie miasta.

Jakiebudynkiprodukujpunktychway

Punkty chwały można produkować w budynkach specjalnych. Wystarczy posiadać odpowiednią ilość monet i wybranych surowców, aby rozpocząć produkcję punktów chwały.

Obecnie w mieście znajduję się 10 obiektów z mini-grami.

Przedmioty te można otrzymać prosząc o nie sąsiadów lub kupić za banknoty.

Buduj jak najwięcej budynków biznesowych bądź wykonuj zadania. Możesz także kupować i sprzedawać towary nazwane “Sell me Boxes”. Każdy dom mieszkalny także dostarcza niewielkiej ilości pieniędzy.

 • Bar Hot-Dog – kabel
 • Policja – klucze
 • Straż pożarna – łom
 • Kula wiedzy – śrubokręt
 • Szpital – pielucha
 • Park miejski – pompka
 • Wieżowiec Promień Słońca – obcęgi
 • Rezydencja Pół-księżyc – młotek
 • Zielony skwer – trampolina
 • Dom Rodziny Smith – kijek

Bar Hot-Dog, Policja, Straż pożarna, Kula wiedzy, Szpital, Park miejski, Wieżowiec Promień Słońca, Rezydencja Pół-księżyc, Zielony skwer, Dom Rodziny Smith.

Jakmogekupicnowybudyneklubdekoracje

Naciśnij na przycisk ‘Buduj’, zobaczysz tam kilka zakładek. W pierwszej z nich wyświetlone są wszystkie budynki, w kolejnych podzielone są na kategorie. Kliknij na jeden z nich, wcześniej upewniając się, czy spełniasz kryteria by go kupić (na przykład posiadając wystarczającą ilość pieniędzy, pracowników lub sąsiadów). Pamiętaj, że jeśli nie masz planów budowlanych interesującego budynku, oznacza to, że nie zdobyłeś go podczas zadania. Wykonaj więcej zadań, a wkrótce na niego trafisz.

Cotojestplanbudowlany

Aby wybudować budynek lub dekorację danego typu potrzeba planów budowlanych tego budynku lub dekoracji. Aktualna ilość planów budowlanych umieszczona jest w panelu budowania (przycisk BUDUJ) przy każdym z obiektów. W dolnym panelu na ikonie obiektu w górnym prawym rogu wyświetlana jest liczba planów. Liczba 0 oznacza brak planów danego typu – nie możesz wybudować budynku tego typu, chyba że zdobędziesz plan budowlany.

 Plany budowlane można zdobyć na wiele różnych sposobów:

 • wygrywając je w zadaniach miejskich (czerwony telefon)
 • zdobywając jako nagrodę przy awansie lub wykonanej misji
 • dokupując za Monety za 10-krotną wartość budowy.

Mając plan można go “zrealizować” i zamienić w działający budynek w mieście!

Dekoracje możesz umieścić wszędzie, jednak budynki mieszkalne, publiczne i biznesowe wymagają dostępu do drogi. Możesz je umieścić bezpośrednio przy drodze lub jedną kratkę obok.

Jakmogerozpoczac iskonczycbudowedomu

Kiedy umieścisz budynek na planszy, pojawi się plac budowy. Kiedy budynek zostanie skonstruowany, kliknij na niego, by go otworzyć. Zrobione!

Mojnowybudynekjestszary

Gdy nad budynkiem jest znak drogi, upewnij się, że jest on umieszczony prawidłowo przy drodze. Jeśli jest, przesuń go lub obróć. Jeśli nad budynkiem widnieje znak klucza francuskiego, oznacza to, że budynek jest zniszczony i wymaga naprawy. Kliknij na niego, by go naprawić. Upewnij się, że masz wystarczająca ilość pieniędzy.

Jakusunacobrococlubprzestawic

Naciśnij przycisk buldożera znajdujący się na prawo od przycisku budowania. Gdy go rozwiniesz, zobaczysz komendy obrotu, przesunięcia i usunięcia budynku. Kliknij na wybraną operację, a potem na budynek. Dodatkowo, tuż przed postawieniem budynku, możesz użyć spacji lub Shift + spacja, by go obrócić.

JakczestomogezbieracMonetyzbudynkowbiznesowych

Najedź na budynek, by się dowiedzieć za jaki czas nastąpi przychód. Statystyki budynku możesz sprawdzić także w oknie budynku, które się pojawi po kliknięciu na niego. Niektóre budynki mają częściej przychód, niż inne, za to jest on niższy.

Jak grać?

Kliknij poniżej okna gry “Switch winter”, aby powrócić do normalnego widoku.

Po wykupieniu całego terenu możesz spróbować przebudować i zmienić całe miasto, aby przynosiło więcej zysków. Na razie nie planujemy powiększać obszar gry ze względu na wydajność. Nadal możesz rozwiązywać nowe stałe misje i te sezonowe.

Nowe zadanie z poszczególnych mini gier pojawia się po 6 godzinach od uaktywnienia ostatniej gry.

Dlaczegowtrakciegraniawminigrejednoczesnieztrafieniemwzielonadiode

Każda mini gra ma kilka poziomów trudności. Na początku, aby zdobyć nagrodę wystarczy trafić kilka razy. Wraz z postępem gry wzrasta jej poziom trudności i trzeba więcej razy trafiać w zielone pole.

Dlaczegopolewodyjesttakiedrogie

Jest to dekoracja premium, która jak droga może być jedynie umieszczona na planszy lub usunięta.

Jakzwiększycliczbepracownikow

Wystarczy wybudować obiekty mieszkalne i zwiększyć liczbę mieszkańców, a tym samym liczbę pracowników.

Jakduzejestpolegry

Wymiary obszaru gry to 300×300 pól.

Jakijestcelodwiedzinsasiada

Odwiedzaj miasta swoich sąsiadów i pomagaj im, zbierając za to nagrody. Możesz podziwiać ich pracę i sprawdzać jak dobrymi są zarządcami.

Gdziemoznaznalezcnagrodyzdobytezzadan

Nagrody te zostają automatyczne dodane do Twoich zasobów w momencie zaakceptowania wyników zadania.

Gdziemogewydacpunktycech

Punkty cech można wydawać w zakładce “Cechy” w prawej części dolnego panelu.

Zaproś do znajomych osoby, które są aktywne na oficjalnej stronie. Niektóre z nich z pewnością się do Ciebie przyłączą… Możesz również poszukać wpisu “DODAJ MNIE”. Piszą w nim gracze, którzy aktualnie poszukują znajomych, z którymi wspólnie mogą pograć w LandLorda.

Tak, zostaną dodane. Nie musisz klikać/najeżdżać na wypadniętym przedmiocie, by został on dodany do Twoich statystyk/inwentarza itd. Rzeczy te tak czy inaczej zostaną dodane. Pamiętaj, że dodawane są wtedy, gdy pojawiają się, a nie, gdy znikają.

Jakmogerozwinacswojemiasto

Możesz kupić więcej ziem używając punktów eksploracji, które produkują twoje budynki publiczne. Przyciśnij ikonę obok ikony drogi. W prawym dolnym rogu pojawi się symbol eksploracji oraz ilość punktów, jakie masz. Najeżdżając na dane pole, przy strzałce pojawi się liczba, ile punktów potrzebujesz, by kupić to pole. Możesz także kupić kolejne pola za banknoty.

Na chwilę obecną maksymalny poziom to 120.

Liczba sąsiadów jest nieograniczona w grze LandLord. To właśnie sąsiedzi pomogą Ci osiągnąć odpowiednie cele lub odblokować odpowiednie funkcje gry.

Za każdym razem jak zdobywasz poziom, dostajesz 1 banknot. Możesz go także wygrać podczas wykonywania zadania. Zarówno pod ikoną banknotów i pieniędzy jest przycisk ‘+dodaj’, gdzie możesz kupić dodatkowe Monety i Banknoty.

Jakmogeuzyskacwiecejdoswiadczenia

Gracze mogą uzyskać więcej doświadczenia podczas wykonywania akcji w grze. Po tym, jak akcja zostanie wykonana (jak otwarcie sklepu, czy zebranie pieniędzy z budynku), na planszy pojawi się niebieska gwiazdka symbolizująca doświadczenie. Pamiętaj, że nie musisz klikać na gwiazdkę, by zdobyć doświadczenie. Punkty dodawane są automatycznie. Dodatkowo, punkty doświadczenia przyznawane są po wykonanym z sukcesem zadaniu.

Wystarczy wybudować więcej budynków publicznych, które generują większa ilość punktów miasta.

Należy wybudować kolejne budynki publiczne, które zwiększą ten limit.

Problemy techniczne

 • Przechodząc “tutorial” – przewodnik, który oprowadza gracza po podstawowych elementach gry.
 • Rozwiązując “zadania” (inaczej “misje”) – przy każdym podzadaniu widnieje znak zapytania w niebieskim kółku. Najeżdżając na nie, wyświetli się krótkie wytłumaczenie na czym polega zadanie. Ponadto po kliknięciu w ów znak zapytania, może pokazać się krótki mini-przewodnik (dotyczy to podzadań, dla których po najechaniu na niebieski znak zapytania wyświetli się w chmurce podpowiedź “Kliknij, aby zobaczyć przewodnik”).
 • Na oficjalnej grupie gry LandLord – można tam również zadać pytanie.
 • przeładuj kilkakrotnie grę lub uruchom na innej przeglądarce (polecamy Google Chrome i Mozilla Firefox)
 • wyczyść pamięć podręczną przeglądarki (poradnik) a następnie spróbuj ponownie uruchomić grę
 • zaktualizuj wtyczkę Flash Player do najnowszej wersji (strona adobe) i sprawdź czy problem przestał występować
 • uruchom ponownie komputer

Jeśli gra zatrzymuje się na 96% – oznacza to, że istnieje problem z siecią lub dostępem do internetu. Proszę skontaktować się z dostawcą internetu lub administratorem sieci w celu odblokowania ruchu na porcie 80 i 443 protokołu TCP dla danych innych, niż HTTP.

Jeżeli na komputerze zainstalowana jest zapora sieciowa lub pakiet antywirusowy- prosimy o chwilowe wyłączenie i sprawdzenie, czy gra się ładuje. Jeśli próba ta powiedzie się – należy dodać odpowiednie reguły do zapory sieciowej lub zmienić nieco konfigurację oprogramowania antywirusowego.

Problemy z płatnościami zdarzają się niezwykle rzadko, są to problemy na linii operator płatności (np. operator komórkowy) – Facebook.

Zanim przejdziesz dalej, sprawdź swój stan Kredytów Facebooka klikając tutaj – czasami zdarza się, że doładowane Kredyty Facebooka nie zostały bezpośrednio przelane do gry LandLord. Prosimy w takim wypadku jeszcze raz dokonać zakupu wybranego przedmiotu, aby wykorzystać zakupione Kredyty Facebooka.

Nasza firma korzysta z gotowych rozwiązań dostarczanych przez portal Facebook, więc wszelkie problemy z płatnościami prosimy kierować bezpośrednio do portalu Facebook przez ten formularz. Jeśli nie uda się rozwiązać problemu za pomocą formularza i kontaktu z obsługą klienta Facebooka – prosimy skontaktować się z nami: support@baadgames.com