O nas

Historia BAAD Games zaczęła się dawno temu, kiedy na laptopy mogli pozwolić sobie jedynie najbogatsi, smartfony były jeszcze cegłówkami, a o tabletach śnił tylko młody Jobs. Czwórka przyjaciół w wieku postanowiła znaleźć się w świecie z gier wideo.

Dziecięce marzenia szybko mijają, kiedy stajemy się dorośli: bajkowe światy zamieniają się w rzeczywistość, a nasze ulubione gry i bohaterowie stają się infantylni. Tym razem też nie było inaczej - epoka bajek i komiksów przeminęła, a dorosłe życie rozpoczęło się na dobre.

Ale bajki się oburzyły. Nie chciały zostać zapomniane. A że były bardzo pomysłowe i mądre, wymyśliły strategię wdarcia się do świata dorosłych.

Bajki wymyśliły gry. Gry na komputery, komórki, tablety, online, social, strategie, przygodowe, na Androida, iOS, Facebooka... niezliczoną ilość gier! I to nie tylko dla dzieci, ale i dla tych którzy o dzieciństwie dawno zapomnieli! Bajki były sprytne.

Wdarły się także w myśli dorosłych już przyszłych założycieli firmy BAAD Games Studio. Bartek i Andrzej ulegli ich czarowi i zapragnęli ożywić postaci z dawnych gier, bajek i komiksów.

Tak właśnie powstało studio produkujące gry, gdzie gracze tworzyli przygody dla innych graczy. Myszką i klawiaturą wyczarowali światy niezwykłych bohaterów, czarów, niecodziennych budowli i magicznych stworzeń.

Założyciele BAAD Games Studio długo szukali odpowiedniego miejsca do tworzenia gier. W końcu znaleźli to właściwe, a zaraz potem wydali grę LandLord, w której poniekąd opowiedzieli o swoich trudach: odkrywaniu i projektowaniu przestrzeni, budowaniu biura.

Pierwsza gra, jeden z największych ich sukcesów, zdobył uznanie kilku milionów graczy. LandLorda ceniono za niezwykle realistyczne grafiki i największy teren dostępny w tego typu grach. Zadowoleni z siebie pracownicy BAAD Games Studio świętowali wyczyn chłodnym napojem i nuggetsami.

Pomysł na nową grę narodził się od razu. A może po prostu to ten panierowany kurczak zainspirował ich do Chicken Fly! Gra o wesołym, uciekającym przed wredną babą kurczaku okazała się ich drugą najlepszą realizacją. Setki tysięcy ludzi doceniło pomysł, humor i grafikę.

Czas mijał, a oni tworzyli nieprzerwanie. A gry powoli wdzierały się w nowe, twórcze umysły, dlatego BAAD Games teraz stało się 8-osobowym zespołem, który w tym roku wyda kolejną grę - Battle Skylands.

O nas

team-bomberman Bartek

Pracowity i pełen energii do działania. Znawca najnowszych technologii i rynku gier. Jako założyciel firmy najlepiej wie, że połączenie pasji, technologii i pracowitości czynią robienie gier całkiem atrakcyjnym zajęciem.

team-barbarzynca Andrzej

Posiada niezwykle rzadkie, dodatkowe układy nerwowe w bicepsach i mięśniach trójgłowych ud. Dzięki nim wie jak założyć firmę, a złożone, programistyczne problemy rozwiązuje z prędkością wręcz nadświetlną.

team-dziewczyna-z-dzida Gosia

Dzięki niej funkcjonujemy! Gosia zarządza biurem i testuje gry. Jest pasjonatką geologii i podróży, a w jej życiu liczy się ciągłe odkrywanie nowych miejsc i umiejętności, które mobilizują do dalszego działania.

team-kobieta-taran Ania

Raczej woli tworzyć niż psuć, ale jako spec marketingu musi czasem zniszczyć czyiś plan i ułożyć go na nowo. W wolnych chwilach zamienia taran na równie ciężki plecak i wędruje po górach.

team-lotnik Bartosz

 Fanatyk gier komputerowych i algorytmów przeszukiwania grafów w celu osiągnięcia optimum absolutnego. Zdecydowanie lubi to co robi!

team-mechanik Krzysztof

Maniak przeróbek, udoskonaleń i zmian (zawsze na lepsze!) - niezależnie czy chodzi o sprzęt czy oprogramowanie. Entuzjasta C++ i Pythona, uwielbiający myśleć niskopoziomowo. Wolne chwile spędza na poznawaniu nowych technologii i narzędzi wykorzystywanych głównie przy tworzeniu gier i grafiki 3D.

team-mieszkanka Karolina

Projektuje, rysuje, nawet myśli trójwymiarowo. W pracy tworzy obiekty, postacie i przestrzenie do gier, a w wolnych chwilach materializuje swoje pomysły na drukarce 3D.

team-mocarz Krzysiek

W BAAD Games realizuje swoje pasje jako programista Javy i C++. Poza tym interesują go nowe technologie oraz filmy różnej klasy.  W wolnych chwilach ucieka z miasta na narty.  Z zapałem podchodzi do jego licznych hobby.

Grałeś już w nasze gry?

opinion-2

Adam Konarski

Pełne zaskakujących pomysłów gry, które nigdy się nie nudzą... Ogromne możliwości zabawy...
review-robert

Arek Dębski

Fantastyczna gra, śmieszna i wesoła. Niesamowita i bardzo uzależniająca. Polecam wszystkim!