O nas

W BAAD Games Studio zajmujemy się profesjonalnym tworzeniem gier komputerowych na takie platformy, jak iOS, Android oraz Web. Jesteśmy z Wrocławia i posiadamy bogate doświadczenie w tworzeniu ambitnych gier online, gier społecznościowych i wieloosobowych typu klient-serwer na platformy mobilne i webowe. Ponadto przedmiotem naszej działalności jest tworzenie interaktywnych reklam HTML5.

Od początku działalności założyciele firmy BAAD Games zajmują się produkcją i dystrybucją własnych gier na urządzenia mobilne i portale społecznościowe. Początki Baad Games Studio sięgają 2012 roku - wtedy został opublikowany pierwszy tytuł – LandLord – Miasto Marzeń. Była to ciekawa gra społecznościowa typu city builder, dostępna na portalu Facebook oraz następnie na portalu społecznościowym Nasza Klasa – w polskiej wersji językowej o nazwie Nasze Miasto. W kilka lat po publikacji liczba pobrań osiągnęła liczbę 1.000.000 zarejestrowanych graczy.

Chicken Fly! to drugi tytuł ze stajni BAAD Games - gra zręcznościowa typu cross-platform. Gra została udostępniona na urządzeniach mobilnych - telefonach i tabletach oraz w wersji na przeglądarki poprzez sieć społecznościową Facebook. Równolegle prowadzono prace nad grą Pirate Village / Wyspa Piratów. Była to gra społecznościowa typu city builder, stworzona w słonecznym klimacie tropików, pirackich przygód i poszukiwania skarbów.

Battle Skylands to następny projekt firmy, stworzony z myślą o platformach mobilnych Android oraz iOS. Gracz wciela się we władcę podniebnej wioski, zawieszonej na latających skrawkach lądu. Ma za zadanie zbudować miasto poprzez połączenie lewitujących wysp i zarazem przygotować się do obrony przed najeźdźcami, będąc jednocześnie... jednym z nich. W celu łupienia obcych osad trenuje własną armię, wysyła do ataku i podkrada cenne surowce innym graczom, stając się tym samym celem rewanżu... Ta ambitna strategia czasu rzeczywistego łączy elementy gry wieloosobowej z rozbudową własnego miasta w konwencji gry typu city builder.

Kolejnym tytułem jest Crash of Tanks: Pocket Mayhem – casualowa gra akcji na platformy mobilne, w której gracz trafia na arenę dynamicznych walk cybernetycznych czołgów. Zbierając szczątki pokonanych wrogów, wzrasta wielkość i siła pojazdu, a także jego możliwości rozwoju. Od wyboru jednej z trzech losowych opcji zależy, czy na kolejnym stadium wzrostu cyber-czołg pod dowodzeniem gracza stanie się legendą rankingu globalnego konfliktu.

Od roku 2017 BAAD Games świadczy również usługi przygotowania interaktywnych reklam HTML5, projektując i wdrażając kreacje dla klientów z całego świata. Stworzyliśmy ponad ponad 200 kreacji dla takich klientów jak Coca-Cola, Yelp, Philips jak również dziesiątek firm z branży gier mobilnych.

W roku 2021 nastąpiło przekształcenie firmy w formę spółki akcyjnej. Prowadzimy aktywne działania, mające na celu dalszy rozwój działalności tj. stworzenie i wydanie rozpoznawalnych gier mobilnych, korzystając z zasobów, kontaktów biznesowych i doświadczenia oraz znaczące zwiększenie przychodów osiąganych przez spółkę w następnych latach.

Grałeś już w nasze gry?