Pomoc w grze Nasze Miasto

Spis treści

  1. Społeczność
  2. Podstawy gry
  3. Jak grać - pytania i odpowiedzi
  4. FAQ - najczęściej zadawane pytania i problemy techniczne

Gra nie działa, mam problem z wykonaniem akcji - co mam zrobić? Ogólne wskazówki.

Pierwsza i podstawowa rzecz, która pomoże pokonać problem, to wykonanie poniższych czynności.
Powinny one pomóc w przypadku 90% problemów!
Jeśli mimo to problem występuje nadal prosimy się z nami skontaktować w jeden z poniższych sposobów: wysyłając e-mail (admin@landlord-game.eu), wiadomość na forum lub na grupie.

1) wyczyść pamięć podręczną przeglądarki (poradnik) a następnie spróbuj ponownie uruchomić grę
2) przeładuj kilkakrotnie grę lub uruchom na innej przeglądarce (polecamy Google Chrome i Mozilla Firefox)
3) zaktualizuj wtyczkę Flash Player do najnowszej wersji (strona adobe) i sprawdź czy problem przestał występować
4) uruchom ponownie komputer
5) zamknij wszystkie zakładki i programy działające w tle - sprawdź czy to pomaga


Nasze Miasto na Naszej Klasie

Witaj! Znajdujesz się na stronie pomocy gry Nasze Miasto! Gra dostępna jest na portalu Nasza Klasa pod adresem: http://nk.pl/gry-online/naszemiasto od lutego 2013 roku. Gra jest stale rozbudowywana i ulepszana - szczególnie pod kątem stabilności działania i jakości. Gdy zauważysz jakiś problem lub niedociągnięcie - prosimy o kontakt! Zespół odpowiedzialny za grę jest otwarty na sugestie graczy i stale wsłuchuje się w Państwa głosy.

Życzymy przyjemnej rozgrywki oraz sukcesów we wznoszeniu własnej, niepowtarzalnej metropolii!


Społeczność

Podstawy gry

Buduj i zarządzaj własnym miastem w grze Nasze Miasto na Naszej Klasie! Kiedy zrobisz wszystkie zadania, które masz wykonać danego dnia oraz wykupisz ziemie przylegające do miasta, możesz rozpocząć budowę swojego miasta. Zaplanuj i zbuduj domy mieszkalne dla swoich obywateli, dodaj dekoracje, by zwiększyć wskaźnik ochrony środowiska, postaw budynki publiczne, by dokonywać odkryć kolejnych ziem i buduj budynki biznesowe, by zarabiały dla Ciebie Monety. Handluj ze znajomymi, odwiedzaj ich i naprawiaj ich budynki.

Budynki w mieście

Zaraz po tym, jak wykupisz trochę ziemi pod budowę i oczyścisz je z bagien, górek czy zeschłych drzew, zaplanuj przebieg dróg, by mogły w jak najlepszy sposób obsłużyć budynki w twoim mieście. Zbuduj domy mieszkalne, biznesowe i publiczne jak poczta, szkoła. Pamiętaj także o dekoracjach. One sprawiają, że ludzie są szczęśliwsi i wydajniej pracują. 

Monety

Buduj jak najwięcej budynków biznesowych bądź wykonuj zadania. Możesz także kupować i sprzedawać towary nazwane “Sell me Boxes”. Każdy dom mieszkalny także dostarcza niewielkiej ilości pieniędzy.

Zarządzaj swoim miastem

Zaplanuj swoje miasto, tak, by mieszkańcy byli szczęśliwi i zarabiali jak najwięcej pieniędzy. Pamiętaj, że budynki biznesowe czynią mieszkańców nieszczęśliwymi oraz zwiększają zanieczyszczenie środowiska. By przywrócić równowagę, dodaj trochę zieleni i dekoracji w swoim mieście.

Sąsiednie miasta

Odwiedzaj miasta swoich sąsiadów i pomagaj im. Możesz podziwiać ich pracę i sprawdzać jak dobrymi są zarządcami.

Zadania

Jako zarządca, musisz sprawić, by twoje miasto stało się duża, przepiękną i dobrze funkcjonującą metropolią. Musisz zmierzyć się z wieloma zadaniami i problemami, jakie codziennie dotykają Twoje miasto. Zawsze możesz wybrać łatwe, trudne bądź pośrednie rozwiązanie. Jako nagrodę architekci dostarczą ci plany nowych budynków, a mieszkańcy pieniędzy.

Jeśli masz jakieś pytania bądź problemy, zapraszamy na naszą grupę lub napisz bezpośrednio do nas za pomoca poczty elektronicznej nksupport@landlord-game.eu

Nasze Miasto: Jak grać - Pytania i odpowiedzi

* Jak mogę uzyskać więcej doświadczenia?

Gracze mogą uzyskać więcej doświadczenia podczas wykonywania akcji w grze. Po tym, jak akcja zostanie wykonana (jak otwarcie sklepu, czy zebranie pieniędzy z budynku), na planszy pojawi się niebieska gwiazdka symbolizująca doświadczenie. Pamiętaj, że nie musisz klikać na gwiazdkę, by zdobyć doświadczenie. Punkty dodawane są automatycznie. Dodatkowo, punkty doświadczenia przyznawane są po wykonanym z sukcesem zadaniu.

 

* Jeśli nie zbiorę wypadających nagród z pola gry, czy zostaną one dodane?

Tak, zostaną dodane. Nie musisz klikać/najeżdzać na wypadniętym przedmiocie, by został on dodany do Twoich statystyk/inwentarza itd. Rzeczy te tak czy inaczej zostaną dodatne. Pamiętaj, że dodawane są wtedy, gdy pojawiają się, a nie, gdy znikają.

* Jak mogę kupić nowy budynek lub dekorację?

Naciśnij na przycisk ‘Buduj’, zobaczysz tam kilka zakładek. W pierwszej z nich wyświetlone są wszystkie budynki, w kolejnych podzielone są na kategorie. Kliknij na jeden z nich, wcześniej upewniając się, czy spełniasz kryteria by go kupić (na przykład posiadając wystarczającą ilość pieniędzy, pracowników lub sąsiadów). Pamiętaj, że jeśli nie masz planów budowlanych interesującego budynku, oznacza to, że nie zdobyłeś go podczas zadania. Wykonaj więcej zadań, a wkrótce na niego trafisz.

* Co to jest plan budowlany, do czego jest mi potrzebny i jak go zdobyć?

Aby wybudować budynek lub dekorację danego typu potrzeba planów budowlanych tego budynku lub dekoracji. Aktualna ilość planów budowlanych umieszczona jest w panelu budowania (przycisk BUDUJ) przy każdym z obiektów. W dolnym panelu na ikonie obiektu w górnym prawym rogu wyświetlana jest liczba planów. Liczba 0 oznacza brak planów danego typu - nie możesz wybudować budynku tego typu, chyba że zdobędziesz plan budowlany.

Plany budowlane można zdobyć na wiele różnych sposobów:
- wygrywając je w zadaniach miejskich (czerwony telefon)
- zdobywając jako nagrodę przy awansie lub wykonanej misji
- dokupując za Monety za 10-krotną wartość budowy

Mając plan można go "zrealizować" i zamienić w działający budynek w mieście!

* Gdzie mogę umieścić nowe budynki lub dekorację?

Dekoracje możesz umieścić wszędzie, jednak budynki mieszkalne, publiczne i biznesowe wymagają dostępu do drogi. Możesz je umieścić bezpośrednio przy drodze lub jedną kratkę obok.

 

* Jak mogę rozpocząć i skończyć budowę domu?

Kiedy umieścisz budynek na planszy, pojawi się plac budowy. Kiedy budynek zostanie skonstruowany, kliknij na niego, by go otworzyć. Zrobione!

* Mój nowy budynek jest szary, a nad nim widnieje czerwony znaczek drogi lub szary znak klucza. Nie mogę przez to otworzyć budynku czy zebrać pieniędzy. Co się stało?

Gdy nad budynkiem jest znak drogi, upewnij się, że jest on umieszczony prawidłowo przy drodze. Jeśli jest, przesuń go lub obróć. Jeśli nad budynkiem widnieje znak klucza francuskiego, oznacza to, że budynek jest zniszczony i wymaga naprawy. Kliknij na niego, by go naprawić. Upewnij się, że masz wystarczająca ilość pieniędzy.

* Jak mogę usunąć, obrócić lub przestawić budynek?

Naciśnij przycisk buldożera znajdujący się na prawo od przycisku budowania. Gdy go rozwiniesz, zobaczysz komendy obrotu, przesunięcia i usunięcia budynku. Klinij na wybraną operację, a potem na budynek. Dodatkowo, tuż przed postawieniem budynku, możesz użyć spacji lub Shift + spacja, by go obrócić.

* Jak często mogę zbierać Monety z budynków biznesowych?

Najedź na budynek, by się dowiedzieć za jaki czas nastąpi przychód. Statystyki budynku możesz sprawdzić także w oknie budynku, które się pojawi po kliknięciu na niego. Niektóre budynki mają częściej przychód, niż inne, za to jest on niższy.

* Jak mogę rozwinąć swoje miasto?

Możesz kupić więcej ziem używając punktów eksploracji, które produkują twoje budynki publiczne. Przyciśnij ikonę obok ikony drogi. W prawym dolnym rogu pojawi się symbol eksploracji oraz ilość punktów, jakie masz. Najeżdżając na dane pole, przy strzałce pojawi się liczba, ile punktów potrzebujesz, by kupić to pole. Możesz także kupić kolejne pola za banknoty.

* Ile jest poziomów gry?

Na chwilę obecną maksymalny poziom to 101.

* Jaka jest maksymalna liczba sąsiadów, jaką mogę mieć?

Obecnie, możesz mieć 50 sąsiadów. Pomogą ci oni osiągać cele w grze lub odblokowywać niektóre element gry. Możesz odwiedzić jedynie 50 sąsiadów dziennie i tylko tylu zobaczysz na pasku sąsiadów.

* Jak mogę zdobyć banknoty?

Za każdym razem jak zdobywasz poziom, dostajesz 1 banknot. Możesz go także wygrać podczas wykonywania zadania. Zarówno pod ikoną banknotów i pieniędzy jest przycisk ‘+dodaj’, gdzie możesz kupić dodatkowe Monety i Banknoty.

* Jak mogę uzyskać więcej pomocy odnośnie zasad gry Nasze Miasto?

* Z kim mogę się skontaktować, by uzyskać pomoc?

Nasze wsparcie użytkowników działa od 9 do 15 w każdy dzień roboczy. Aby się z nami skontaktować napisz do nas: nksupport@landlord-game.eu

* Jak przejść zadanie "Zbuduj trzeci budynek specjalny"? Gdzie znajduje się zakładka "Budynki Specjalne"?

W grze występuje co najmniej 5 obiektów specjalnych:

  1. Rezydencja Burmistrza
  2. Ratusz
  3. Opera
  4. Centrum Handlu
  5. Kosmodrom

Budynki specjalne nie posiadają własnej zakładki w inwentarzu planów budowlanych (przycisk "Buduj"). Budynek Specjalny, jak wskazuje jego nazwa, nie jest zwykłym obiektem w grze. Zdobywa się je poprzez wykonywanie zadań. Istnieje dodatkowa reguła: w mieście można mieć tylko jeden Budynek Specjalny danego typu.

Podczas wykonywania jednego z zadań wymagane jest posiadanie trzech budynków specjalnych, podczas gdy w mieście stoją tylko pierwsze dwa. Trzeci budynek specjalny jest do zdobycia podczas rozwiązywania zadań od postaci "Giuseppe" - śpiewaka operowego. Przy 4 lub 5 zadaniu z serii "Giuseppe", należy wybudować Gmach Opery - w ten sposób zaliczymy oba zadania: to od Giuseppe, jak i to, w którym wymagane są trzy budynki specjalne na terenie miasta.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Gra nie działa - co mam zrobić? (Ogólne wskazówki)

Problem powinien zostać rozwiązany po wykonaniu następujących czynności:
1) przeładuj kilkakrotnie grę lub uruchom na innej przeglądarce (polecamy Google Chrome i Mozilla Firefox)
2) wyczyść pamięć podręczną przeglądarki (poradnik) a następnie spróbuj ponownie uruchomić grę
3) zaktualizuj wtyczkę Flash Player do najnowszej wersji (strona adobe) i sprawdź czy problem przestał występować
4) uruchom ponownie komputer

2. Gra nie działa: Wczytywanie gry zatrzymuje się przy 95-96%

Jeśli gra zatrzymuje się na 96% - oznacza to, że istnieje problem z siecią lub dostępem do internetu. Proszę skontaktować się z dostawcą internetu lub administratorem sieci w celu odblokowania ruchu na porcie 80 i 443 protokołu TCP dla danych innych, niż HTTP.

Jeżeli na komputerze zainstalowana jest zapora sieciowa lub pakiet antywirusowy- prosimy o chwilowe wyłączenie i sprawdzenie, czy gra się ładuje. Jeśli próba ta powiedziedzie się - należy dodać odpowiednie reguły do zapory sieciowej lub zmienić nieco konfigurację oprogramowania antywirusowego.